Boom dřevostaveb probíhá napříč Evropou

Vybíráme z časopisu Dřevo&stavby:

Dřevostavby získávají v celoevropském stavebnictví postupně významné postavení. Tvrdí to v rozhovoru pro německý časopis mikado profesor Uwe Germerott, ředitel společnosti Forum Holzbau, která je mimo jiné organizátorem Mezinárodního fóra dřevostaveb (IHF) v Garmisch-Partenkirchenu a dalších kongresů v různých evropských zemích (na Holzbau Foru se pravidelně prezentuje i NOVATOP).

Pane profesore, jak vypadá situace v oblasti dřevostaveb mimo německy mluvící země?

Myslím, že dobře. V zemích, kde má stavění ze dřeva tradici a kde se dřevostavbám jako rodinným domům daří, jsou momentálně hojně diskutovaným tématem vícepodlažní dřevostavby a stavby pro jiné než bytové účely. V ostatních zemích alespoň výrazně stoupá počet rodinných domů na bázi dřeva.

Jaká je situace ve Francii, Itálii a třeba Rusku?
Ve Francii panuje vůbec čilý stavební ruch: vzniká zde ročně kolem 240 000 rodinných domů. Intenzivně se však ze dřeva staví veřejné budovy, především školy a školky. Italské stavebnictví vykazuje sestupnou tendenci, zastoupení dřevostaveb však v posledních letech přesto roste. A v Rusku je vytvořen nový, velmi ctižádostivý program: v následujících letech by zde měl vzniknout milion průmyslově vyráběných dřevostaveb.

Celý článek zde:

Převzato z časopisu mikado 12/2011.

Publikováno 15.12. 2011

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?