Fitcentrum Fit4health na závodech na Kypru

Fitcentrum Fit4health na závodech na Kypru

Překážkový závod Spartan Race již v České republice jistě všichni znají.
Tentokrát jsme ale přijali výzvu přímořské varianty Dorians Challenge až na dalekém Kypru. Dorians Challange je překážkový běh uspořádáný na pláži ve městě Larnaca. Některé překážky jsou od Spartan Race velmi odlišné a lákavé. Navíc část trasy vede mořem. Poskládali jsme 8 členný tým, který se pravidelně připravuje v Konickém fitcentru Fit4health a pořádá společné výběhy. Odletěli jsme na závody ve složení Karel Volf, Vojtěch Štolpa, Petr Čeřovský, Štěpán Grepl, Lukáš Jurník, Jitka Hájková, Lucie Bušinová a Adéla Čeřovská.

Již před závodem pořadatelé zveřejnili trasu závodu. Čekalo nás 5 km běhu a 20 překážek na pláži i v moři. Startovali jsme v devět hodin ráno. Přes naše očekávání tepla a přímořského vánku byla zima, pršelo a foukal studený vítr. Ale to k takovým závodům patří.

Typickou vlastností obyvatelů Kypru je jejich pohodový životní styl. Takže ani na závodech tady nespěchají. Při registraci jsme se dozvěděli, že závod není opatřen časomírou. Tedy opravdový challenge. To v nás ale okamžitě vzbudilo týmového ducha a rozhodli jsme se běžet všichni společně.

Ve devět hodin jsme se vrhli na překonávání vysokých stěn, plazení v písku pod sítí, přenášení pytlů, šplhání na lana v moři nebo plavbu na voru. I přesto, že čas nebyl rozhodující, běželi jsme naplno, pomáhali si a na trase předbíhali i závodníky z předchozích startovních vln. Kolem desáté hodiny jsme připluli s vorem kousek od cíle a zbývala už jen cílová efektní rybička do moře pro fotografy. Opět jsme si to všichni užili, ve zdraví přežili a pokračujeme v tréninku na další závody a výzvy.

 

Publikováno 26.4. 2017

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?