FUTURA NEO v poměru 1:1 na veletrhu Dřevostavby

Klíčová slova: ČR | Domesi
FUTURA NEO v poměru 1:1 na veletrhu Dřevostavby

Rozhodujete se postavit si vlastní dům, ale individuální projekt je nad vaše možnosti? Jsou vám sympatické stavby ze dřeva a ekologie pro vás není prázdný pojem? Pak nový projekt typového domu Futura NEO společnosti Domesi je pro vás to pravé.

Bydlení pro ty, kteří hledají kvalitní bydlení a přitom nerezignovali na dokonalou architekturu

Futura Neo FB Veletrh (1)To koneckonců můžete posoudit sami na veletrhu Dřevostavby, a to ve dnech 21. – 24. února na pražském Výstavišti v Holešovicích. Právě zde totiž budou mít návštěvníci jedinečnou šanci vidět Futuru Neo v poměru 1:1. Všichni příchozí si tak budou moci udělat dokonalý obrázek o komfortnosti a prostornosti tohoto domu. Navíc budou mít neopakovatelnou příležitost setkat se zde s architekty tohoto domu a zeptat se jich na všechny detaily, které se týkají technologie i architektury. Futura Neo na výstavě bude postavena z NOVATOPu.

 

I přes nezbytný komfort, nepřesáhne základní pořizovací cena hranici tří milionů

Přichází zcela nový dům, v němž se v ideální rovnováze potkává vše, co jste od podobného domu kdy chtěli. Progresivní architektura, energetická úspornost, jedinečná logika vnitřního uspořádání a dostatek úložných prostor. To vše umístili architekti Domesi na necelých 100m2 užitné plochy za nečekaně příznivou pořizovací cenu. Po domech Futura a Futura Freestyle se rodinka typových domů rozrostla o nejmladšího sourozence Futuru NEO.

Futura NEO patří do kategorie pasivních domů

Futura Neo je koncipována pro použití jak stavební technologie „two by four“ (sloupková konstrukce), tak  NOVATOP (křížem lepené dřevo). Klient si také může vybrat konečnou úpravu fasády. K dispozici je varianta s klasickou fasádou či s částečným nebo úplným obložení dřevem.

Přízemí je koncipováno jako společenská část a najdeme zde obývací pokoj s kuchyní, jídelnou a pracovnou. Vrchní patro je projektováno jako klidová zóna s třemi komfortními pokoji. Každé podlaží má vlastní sociální zařízení s koupelnou. Architekti nezapomněli ani na dostatek úložných prostor, které je možné dále rozšiřovat. Díky použitým technologiím patří Futura NEO do kategorie pasivních domů. I přes nezbytný komfort, který tato stavba nabízí, nepřesáhne základní pořizovací cena hranici tří milionů korun včetně DPH a spodní stavby.

Při jednání s klienty jsem se v poslední době poměrně často setkával s požadavkem domu, jehož užitná plocha by neměla přesáhnout 100m2, s důkladně promyšleným vnitřním uspořádání. Dalším aspektem pak byl důraz na příznivou cenu. To byla pro mě velká výzva,“ říká architekt Pavel Horák ze společnosti Domesi.

Vznikl tak dům s dispozicí  5+kk a užitnou plochou 98m2, který je navržen pro 3 – 4 osoby a který splňuje všechny požadavky moderního bydlení a přitom nerezignuje na kvalitní architekturu. Je to tedy ideální bydlení jak pro mladou rodinu s dětmi, tak pro ty, kteří mají rádi kvalitní architekturu.

Architekt Pavel Horák k tomu dále říká: „V dnešní době se setkáváme se snahou mnohých architektů a dodavatelů oslovit širokou nabídkou velkého počtu různých typových domů, zřejmě vedenou snahou zaujmout maximum klientů. Domesi šlo vždy jinou cestou a nad každým naším novým domem pracujeme mnoho měsíců, snažíme se získat maximum poznatků a zpětné vazby, zvážit všechny možnosti. Jen tak je možné zajistit maximální výsledek. Zásadní výhodou typových domů je jejich znalost a propracovanost, což není nikdy možné zajistit u velkého množství návrhů, kdy každý z nich postavíte jednou, maximálně dvakrát do roka. Futura NEO zcela jistě neosloví každého, ale je to jasný názor, za kterým si stojíme. Věříme, že o to více budou v tomto domě spokojení ti, kteří si ho vyberou“. 

Více informací naleznete na www.domesi.cz

Futuru Neo na výstavišti staví Dřevostavby MC, certifikovný NOVATOP partner.

A co napsali na idnes.cz ?

Publikováno 15.2. 2013

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?