Konečně veletrh přátelský k dětem i rodičům!

Konečně veletrh přátelský k dětem i rodičům!

Na veletrhu FOR ARCH bude odpočinková zóna (nejen) pro mámy, táty a jejich děti zve ke hře i relaxaci

Je možné si na stavebním veletrhu hrát, odpočívat v jeskyni, vymýšlet, malovat nebo stavět z písku a kostek své vysněné domy pro život? Společný projekt Centra pasivního domu, NOVATOPuNadace pro rozvoj architektury a stavitelství to dokáže! Poprvé na veletrhu FOR ARCH tak vznikne unikátní zábavná a odpočinková zóna pro unavené návštěvníky, hravé rodiče a zvídané děti. Odpočinkový koutek rozkládající se na velkorysé ploše 100 m2 návštěvníci najdou v hale č. 1 (sektor E).

„Návštěva jakéhokoli veletrhu může být pro mnohé vyčerpávající. A to zejména pro rodiče, pokud s sebou mají malé děti. Hlavní myšlenkou celé expozice bylo přinést na stavební veletrh trochu relaxace – možnost odpočinout si, načerpat sílu a třeba si i trochu pohrát v klidném a hezkém prostředí. Naše odpočinková zóna rodičům i všem dalším návštěvníkům toto přinese,“ slibují zástupci všech tří organizací, které se na vzniku zóny pro mámy, táty a jejich děti podílely.

Co vše na návštěvníky čeká? 

Dřevem vonící jeskyně pro odpočinek i přiblížení se přírodě 

jeskyne2Nahlédněte do pravé jeskyně ze dřeva, která bude postavena z masivních dřevěných panelů NOVATOP. V jeskyni si můžete na chvíli posedět, dotknout se skutečného dřeva a třeba se i zasnít nad tím, jak a z čeho by měl být váš vysněný domov. „Dřevěná jeskyně nabízí cestu k odhalení podstaty lidské potřeby chránit sebe a svou rodinu před nepřízní okolního světa,“ říká o svém díle autor Ing. arch. Marek Pavlas. Jeskyně tak po 2 letech ukončí své cestování po České republice a přesune se do Švýcarska, kde bude součástí stálé expozice v Bauaréně v Zürichu.

Malé interaktivní experimentárium o tom, jak se staví energeticky úsporný dům 

experimentarium1Projekt Centra pasivního domu, kde se děti se dozví, jak se v pasivním domě větrá třeba v zimě, když se nám nechce otevřít okno. Budou si moci zkusit co nejrychleji zaizolovat dům, vyskládat rám okna, anebo zastřílet na jeden pěkně nepovedený dům plný tepelných mostů. U každého stanoviště jsou navíc připraveny pracovní listy pro chytré děti a informační listy pro rodiče, které si mohou odnést s sebou domů.

Dětský koutek se skluzavkou, pískovištěm i s hlídáním dětí 

Tak přijďte do odpočinkové zóny v hale č. 1 (sektor E) načerpat síly a pohrát si! K dispozici bude všem návštěvníkům po celou dobu konání veletrhu FOR ARCH. Rodiče si mohou přijít do odpočinkové zóny pohrát s dětmi. Pro děti je, ve vybrané dny, připraven program v podobě technického vzdělávání dětí. Nejmenší účastníci se zábavnou formou naučí, jak postavit dům – jako stavební materiál jim poslouží stavebnice Duplo.   Návštěvníci se v dětském koutku navíc mohou dozvědět více informací o programu „Návrat rodiče do přípravy a realizace staveb“, který nabízí Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství již druhým rokem rodičům na mateřské dovolené. Bude možné se zároveň i přihlásit na podzimní a zimní běh celého bezplatného odborného systému přípravy na návrat rodičů do pracovního procesu.

S NOVATOPem se můžete potkat i v mobilní pasivní buňce, která bude stát na venkovní ploše 1 V 32. Výhody našeho stavebního systému, který je určen nejen pro pasivní a mobilní stavění, vám představí naši partneři – společnosti Mobile Point Corporation a Úsporné bydlení.

Veletrh FOR ARCH probíhá kdy a kde?

16. – 20. 9. 2014 (úterý – sobota), PVA EXPO PRAHA v Letňanech

Otevírací doba:
út – pá / 10.00 – 18.00
so / 10.00 – 16.00

Tisk

 

 

 

 

Publikováno 10.9. 2014

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?