Masivní dřevěné panely = dřevo ve své ryzí podobě

Masivní dřevěné panely = dřevo ve své ryzí podobě

Vybrali jsme pro Vás z časopisu Dřevo&Stavby

Masivní dřevěné panely (označované jako CLT z anglického „Cross Laminated Timber“ – tedy křížem vrstvené dřevo), označuje většina výrobců za novou generaci dřevostaveb. Jsou odpovědí na zadání dnešní doby, které požaduje a touží po maximu skutečného dřeva v konstrukci.

16 La ScalaBěžné dřevostavby u nás jsou spíše stavbami na bázi dřeva, protože jejich konstrukce je tvořena velmi malým podílem dřeva a převládají v ní spíše materiály na bázi dřeva a izolace. Velký podíl dřeva se donedávna odehrával jen ve srubech či roubenkách, do kterých se ale jen velmi těžko promítá moderní architektura a design. Pokud chceme sloučit obojí, pak jediným východiskem jsou masivní dřevěné panely. Ty se ukazují jako nejperspektivnější technologie výstavby dřevěných domů v zahraničí a velmi rychle si získávají své příznivce i u nás. Článek v aktuálním vydání časopisu Dřevo&Stavby se zamýšlí nad rozvojem této technologie výstavby dřevostaveb, která se v poslední době těší velkému zájmu. Více se dočtete zde.

Nás velmi těší, že masivní dřevěné panely NOVATOP jsou spojovány s novou generací dřevostaveb. Stavby realizované v České republice se už počítají na desítky.

Publikováno 13.9. 2013

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?