Modřínová fasáda na 5 školních budovách, Francie

Klíčová slova: fasáda | Francie
Modřínová fasáda na 5 školních budovách, Francie

Jedna z největších aplikací naši fasádní modřínové desky

Celkem  5000 m2 třívrstvých desek (tl. 19 mm) ze sibiřského modřínu tvoří  fasádu nově postavené střední školy ARENC BACHAS v Marseille ve Francii. Celkem se jedná o fasádu na 5 budovách. Realizace probíhá na etapy od prosince 2010 do června 2011.

Realizační firma: Bois&Structures, FR

Velkoplošné 3-vrstvé fasádní desky patří vedle produktů NOVATOP do našeho výrobního sortimentu vícevrstvých desek pod značkou AGROP. Výrobce: AGROP NOVA  a.s. , více informací na www.agrop.cz

Sibiřský modřín patří pro svoji medově žlutohnědou barvu, vysokou odolnost a životnost (nad 100 let)  mezi nejvyhledávanější dřeviny na fasády.  Sibiřský modřín je dřevina, která díky své struktuře dobře odolává povětrnostním vlivům. Modřínové obklady bez povrchové úpravy se vyznačují přirozeným stárnutím a změnou barvy v průběhu času. Dřevěné fasády bez povrchové úpravy dostávají vlivem UV záření a dalších vlivů počasí tzv. „patinu”. Vlivem UV záření a kyslíku dochází k přeměně ligninu a pryskyřice na vodou rozpustné substance a jejich zbarvení na červenohnědou až tmavě hnědou barvu, která mimochodem propůjčuje nezaměnitelný vzhled starým horským dřevostavbám. Barevné substance se ze dřeva působením deště vyplavují a zůstává bílá, vláknitá celulóza, proto jsou staré, dešti omývané dřevěné budovy šedé.

Další realizace modřínových fasád:

Gymnázium v HAM, Francie. Velkoplošné modřínové desky byly použity i na obklady v interiéru.
Realizace: Comptoir de Materiaux, FR – 2010.
 Obklad modrin_FR

 

Rodinný dům – Sélestat, Francie.
Realizace: Bois2boo, FR – 2008

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

  
  

 

 

 

 

Publikováno 2.6. 2011

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?