Na veletrhu IBF postavíme naživo pasivní dřevostavbu

Klíčová slova: pasivní dům | výstavy
Na veletrhu IBF postavíme naživo pasivní dřevostavbu

Bojíte se složitých technologií a náročnosti pasivní stavby? Dokážeme vám, že stavba pasivní dřevostavby není žádnou složitou alchymií. Budeme stavět pasivní dům přímo před zraky návštěvníků. Stavební reality show pořádá Centrum pasivního domu a NOVATOP bude u toho, protože  plně odpovídá nárokům pasivního a úsporného stavění.

Mezinárodní stavební veletrh IBF bude letos opravdu stavební. Chystá se unikátní projekt stavby pasivního domu „na vlastní oči“. Od 24. do 28. dubna bude růst pod rukama profesionálů plně funkční mobilní pasivní dům. Stavbou domu a jeho klíčovými momenty provedou návštěvníky zkušení odborníci, kteří navrhují, staví anebo dodávají komponenty pro stavbu budov v pasivním standardu. Chystaná stavební reality show si jistě najde své diváky nejen z řad laiků, ale i odborníků. Nabídne ojedinělou příležitost, jak na vlastní oči vidět např. správné osazení oken nebo práci s několika druhy izolací a celou řadu dalších procesů.

Ochutnejte, jak se staví pasivní dům – pozvánku s Romanem Vaňkem, šéfkuchařem a majitelem Pražského kulinářského institutu, si můžete prohlédnout zde:

„Cílem této akce je ukázat široké veřejnosti, že stavba pasivního domu není žádnou složitou alchymií. Stačí rozumět základním pravidlům a dodržovat je a pak samozřejmě volit správné a prověřené dodavatele. Všichni členové CPD, které návštěvníci uvidí přímo v akci, tuto garanci profesionality nabízí,“ říká za pořadatele Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu. Akce bude probíhat v pavilonu V na brněnském výstavišti.

Stavbu pasivní dřevostho domu doplní ve čtvrtek 26. dubna 2012 přednášky o trendech v energeticky úsporném stavění, které se uskuteční v Kongresovém centru. Speciální pozornost bude věnována i rekonstrukcím budov. Návštěvníci se tak budou moci přesvědčit o tom, že pasivní dům nemusí být nutně jen novostavba. Na závěr programu se pak o své zkušenosti podělí také majitelé pasivních domů. Na stánku CPD bude navíc probíhat poradenství o pasivních domech.

Na stavbě mobilního pasivního domu se kromě CPD budou podílet i mnozí členové. Hlavním zpracovatelem projektové dokumentace je společnost H.L.C. s.r.o. a hlavním dodavatelem konstrukčního materiálu je NOVATOP.

Podle plánu by postavená pasivní mobilní dřevostavba měla být na podzim vydražena. Více informací přineseme později.

 

Publikováno 3.4. 2012

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?