NOVATOP bude dominovat středové hale letošního veletrhu Dřevostavby

Klíčová slova: veletrhy
NOVATOP bude dominovat středové hale letošního veletrhu Dřevostavby

Dva rozdílné pohledy na tutéž věc a jeden výchozí materiál.  Tak by se ve zkratce dala nazvat společná expozice Novatopu a realizační firmy Domesi, která se představí ve dnech 11. – 14. února na veletrhu Dřevostavby v Praze Holešovicích.  Vzájemně propojené stavby jsou rozděleny na abstraktní část, ve které budou návštěvníci procházet výřezem obřího stromu Novatop, a reálnou futuristickou dřevostavbu, která prezentuje a charakterizuje stavby Domesi. Obě části budou v horním patře propojeny lávkou symbolizující úzkou spolupráci obou firem.

Expozice NOVATOP_Domesi 2015

Dřevostavby se za poslední dobu staly rovnocennou stavební technologií a významnou součástí hlavního stavebního proudu. Nyní mají v dobrém smyslu slova našlápnuto přebrat pozici ideového i technického lídra celého stavebnictví. Nesmí však usnout na vavřínech. Proto považujeme podobné vizionářské projekty za klíčové,“ míní architekt Pavel Horák, jeden z majitelů společnosti Domesi.

Vizu Domesi 1 čbPrvní část je reálnou futuristickou stavbou ze systému Novatop, která dokazuje, že domy ze dřeva nemusí být jen pravoúhlé kvádry. Dynamický tvar, výrazné konzoly a další prvky odkazují k neutuchající potřebě Domesi být na špičce jak po technické, tak estetické stránce. Vnitřní vybavení této expozice je od progresivních českých výrobců, kteří si vysloužili uznání nejen doma, ale i ve světě.

Expozice NOVATOP_Domesi 2015 (2)Druhá, abstraktnější část stavby, prezentuje zábavným způsobem širokou paletu prvků Novatop – od masivních stěnových panelů přes stropní elementy až po zajímavé interiérové prvky v podobě dřevěných akustických panelů. Návštěvník se uvnitř této expozice nenásilnou formou seznámí s celým sortimentem Novatop a možnostmi jeho použití. Z odstupu naopak bude moci vnímat celkovou estetickou kompozici, která potlačuje technická řešení a vyzdvihuje krásu masivního dřeva.

Bez odvahy a fantazie architektů a stavitelského umění našich certifikovaných partnerů bychom byli jen průmysloví výrobci. Společně tak posouváme hranice nejen našich výrobních možností, ale především konstrukčních řešení a estetiky dřevostaveb, a tím se odlišujeme od tradičních stavebních technologií. Mimořádně silné emoce klientů se pojí s atraktivní kresbou smrkového dřeva, která se u staveb z Novatopu stává dominantou interiérů a vnáší do nich bezprostřední kontakt s přírodou,“ říká za výrobce Ing. Jiří Oslizlo a dodává: Novatop je víc než stavební systém, je to životní styl.“

Zajímavosti k expozici:

  • Celá dvoj-expozice v poměru 1:1 vyroste na holešovickém Výstavišti za rekordních 72 hodin a už tradičně bude konstrukci NOVATOP stavět Certifikovaný NOVATOP partner, společnost Dřevostavby MC.
  • V rámci expozice představí své hypotéky pro dřevostavby Komerční banka, a. s.
  • Nezapomínáme ani na děti. V rámci programu NOVATOP Dětem bude připravena velká hromada dřevěných kostek KAPLA: Geniální NOVATOP Detemdřevěná stavebnice má jediný prvek – dřevěný hranol s poměry stran 1:3:5. Díky výjimečné přesnosti, přesným pravým úhlům a dokonalé rovnosti povrchu lze s tímto jediným stavebním prvkem postavit neobyčejně krásné a působivé stavby. Stavby drží pohromadě pouze pomocí gravitačních sil a tření! Nevěříte?

A Prahou to nekončí. Pro tuto expozici bude únorový veletrh Dřevostavby první zastávkou. Během dvou let poputuje do Švýcarska, Francie, Německa a letos v dubnu zavítá i na Coneco do Bratislavy.  Na cestách bude prezentovat konstrukční a estetické možnosti této progresivní technologie.

Publikováno 30.1. 2015

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?