První reality show na veletrhu IBF – stavba pasivní dřevostavby naživo!

Klíčová slova: ČR | pasivní dům
První reality show na veletrhu IBF – stavba pasivní dřevostavby naživo!

 

Stavěl se mobilní pasivní dům přímo před zraky návštěvníků.
Cílem této akce, která probíhala pod hlavičkou Centra pasivního domu, bylo ukázat široké veřejnosti, že stavba pasivního domu není žádnou složitou alchymií. Hlavním zpracovatelem projektové dokumentace je společnost  H.L.C. s.r.o. a hlavním konstrukčním materiálem jsou panely NOVATOP.

Nestihli jste přijet do Brna anebo jste neviděli všechno? Stavbu jsme po celou dobu streemovali a nyní se v klidu můžete podívat, jak probíhala den za dnem.

Pátek 20. 4. 2012. Začínáme stavět pasivní dům

Na videu uvidíte – skládání nosné konstrukce mobilního pasivního domu přímo na brněnském výstavišti. Použitý konstrukční materiál: podlaha – prvky NOVATOP ELEMENTS s izolací, stěny  –   panely NOVATOP SOLID tloušťky 84mm, střecha – elementy NOVATOP OPEN.

 

 

Úterý 24. 4. 2012. Osazujeme okna a montujeme rozvody

Na videu uvidíte – izolujeme boční stěny, osazujeme okna, zaklápíme čelní stěnu domu a montujeme vzduchotechniku a elektroinstalaci.

 

 

Středa 25. 4. 2012. Vše jde v souladu s harmonogramem výstavby

Na videu uvidíte – izolujeme foukanou celulózou, dřevovláknitými deskami, skelnou a minerální vlnou a montujeme venkovní žaluzie. Stavíme ukázkové stěny z pórobetonových tvárnic a z cihelných bloků.

 

Čtvrtek 26. 4. 2012. Stavební četa se věnuje střeše.

Na videu uvidíte – montujeme a zateplujeme konstrukci střešního pláště, pokládáme trapézový plech, obkládáme fasádu modřínovými palubkami a pracujeme na přípravě koupelny. Stavíme také ukázkové stěny ze systému ztraceného bednění a z dřevěné konstrukce.

 

 

Pátek 27. 4. 2012. Dokončujeme pasivní dům!

Na videu uvidíte – dokončujeme obklad pasivního domu modřínovými palubkami, nanesli jsme kontaktní omítku na zadní stěnu, děláme povrchové úpravy v koupelně, montujeme kuchyňskou linku a světla, kompletujeme inteligentní elektroinstalaci a dům vybavujeme stylovým nábytkem.

 

 

Sobota 28. 4. 2012. Unikátní stavební reality show je ve svém finále!

Mobilní pasivní dům jsme na brněnském výstavišti před zraky návštěvníků postavili za neuvěřitelné čtyři dny. Poslední den byl dům určen k prohlídce.

 

A jak viděli  naši “reality show” reportéři České televize?  Stavba pasivního domu v Událostech v regionech (reportáž začíná na stopáži 16:30).

… a kde je nyní mobilní pasivní dům umístěn?

V  Národním stavebním centru EDEN v Brně.

… a co bude dál?

V rámci podzimního veletrhu ForArch půjde tento mobilní pasivní dům, včetně interiérového vybavení, do dražby. Začínat budeme na symbolické 1 Kč.

 

Publikováno 3.5. 2012

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?