NOVATOP CENTRUM

Klíčová slova: ČR | Prodesi
NOVATOP CENTRUM

NOVATOP CENTRUM – přátelské prostředí pro práci

Architektonické řešení

Přestavba a nástavba stávajícího zázemí naší firmy v sobě integruje hned několik funkcí – od šaten, přes kanceláře až po školící centrum. Důraz měl být kladen na dostatečnou prostornost, osvětlení, kvalitu vnitřního prostředí a relaxační zóny.

„Cílem je vytvořit primárně přátelské prostředí pro práci, které má hlavní vliv na psychiku lidí, jejich fyzické pocity a tím samozřejmě na jejich výkon,” komentuje svou vizi předseda představenstva Ing. Jiří Oslizlo.

Konstrukční řešení

Nástavba objektu je navržena z masivních dřevěných panelů NOVATOP a prezentuje konstrukční a estetické možnosti tohoto materiálu. Struktura konstrukce je jednak staticky funkční, jednak přináší zajímavou hru se světlem a stíny, inspirovanou korunami stromů.

NOVATOP CENTRUM_Prodesi (2)

Místo stavby se nachází uprostřed průmyslového areálu v přímém kontaktu s výrobními halami a tvoří výrazný identifikační a orientační bod. Spodní dvě podlaží vychází ze stávající stavby, další dvě patra jsou dřevěnou nástavbou s nárožní věží symbolizující strom, který se prolíná s firemní filozofií. Poslední podlaží kombinuje administrativní a školící funkci, ve vstupní převýšené hale jsou v prostoru zavěšena dřevěná „hnízda“ s různým stupněm uzavřenosti. Na střeše objektu je umístěna zahrada.

Autor: Pavel Horák, Václav Zahradníček, Prodesi, www.prodesi.cz
Spolupráce: Michal Kotlas
Investor: AGROP NOVA a.s.,výrobce systému NOVATOP

 

 

 

 

 

 

 

 

Publikováno 10.2. 2013

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?