NOVINKA LETOŠNÍ SEZONY: Akustický panel z masivního dřeva

NOVINKA LETOŠNÍ SEZONY: Akustický panel z masivního dřeva

Funkční i estetické řešení interiéru
Profily podle vaší fantazie
Až 48 barevných odstínů izolace

Akustické panely jsou určeny pro zlepšení akustické pohody, především doby dozvuku, zvýšení srozumitelnosti nebo snížení hluku v uzavřeném prostoru, kde se zdroj zvuku většinou nachází. Výběr vhodného produktu pro řešení prostorové akustiky se řídí nejen akustickými požadavky na pohlcování a rozptylování zvuku, ale také hledisky estetickými, hygienickými, požárními apod.

NOVATOP ACOUSTIC je akustický panel vyrobený z třívrstvé masivní desky (SWP) perforované do různých profilů. Podíl perforované plochy a tvar profilu se u jednotlivých typů liší. Perforovanou desku lze ve výrobě doplňovat zvukovou izolací, celková skladba panelu se volí dle akustických požadavků projektu. Takto prefabrikovaný panel je připraven přímo k montáži jako podhled.

  •  Zvuková izolace: Panel lze ve výrobě doplnit tzv. zvukovou izolací, která má zásadní vliv při pohlcování zvuku (dřevovláknitá izolace, netkané textilie, kazety z minerální vlny až ve 48 barevných odstínech).
  • Zavěšení: Panely se při instalaci přichytí na laťový rošt nebo kovový závěs. Nad panelem tak vznikne vzduchová mezera, která má velmi důležitou roli pro zlepšení akustických vlastností.
  • NOVATOP ACOUSTIC lze namontovat již ve výrobě na konstrukční stropní panel NOVATOP ELEMENTS. Vzniká tak komplexně řešený stropní prvek pro individuální projekty. Skladba elementu se volí dle požadavků projektu.

Podíl perforované plochy a tvar profilu se u jednotlivých typů liší:

NOVATOP ACOUSTIC_profil Suzanna  NOVATOP ACOUSTIC_profil Giulia  NOVATOP ACOUSTIC_profil Marylin 1  NOVATOP ACOUSTIC_profil Beata

Profil Suzanna          Profil Giulia               Profil Marylin           Profil Beata

 

VÝHODY

Funkční i estetické řešení interiéru. / Vyrobeno z masivního dřeva / Profily podle vaší fantazie /Až 48 barevných odstínů izolace / Vytváření tvarových změn podhledů, nové dispoziční možnosti. / Snadný přístup do dutiny nad deskou, kde je možné vést technické rozvody. / Montáž na laťový rošt i jako zavěšený podhled. / Při montáži dochází k nivelaci povrchu podhledu, a to umožňuje zavěšení i na hrubě dokončený strop (u celoplošného zakrytí). / Pro řešení prostorové akustiky je možné použít jeden prvek pro strop i pro stěny. /Panely lze montovat u stěn jak vodorovně tak svisle, u stropů jak po délce tak šířce místnosti.

AKUSTIKA

Panely NOVATOP ACOUSTIC  umožňují pohlcovat zvuk v širokém tonálním rozsahu – u většiny těchto produktů je zvuk nejen pohlcován, ale také dochází k jeho rozptylu, což je další pozitivní funkce. Jediným typem, který je přímo určen pouze k rozptylu zvuku, je profil Beata.

tabulka

 

ESTETIKA

Panely NOVATOP ACOUSTIC se standardně vyrábí ze smrkových a jedlových třívrstvých masivních desek, které lze povrchově upravovat jak transparentními nátěrovými hmotami, tak mořením do různých odstínů. U profilu TINA je možné izolaci v kazetách dodávat v široké barevné škále (až 48 odstínů). Vhodně zvolená kombinace dřeva a výplně popř. povrchové úpravy nabízí velmi široké možnosti při utváření interiérového designu.

NOVATOP ACOUSTIC_profil Tina  NOVATOP ACOUSTIC_Tina creativ 1  NOVATOP ACOUSTIC_Tina creativ 2

Profil Tina                          Tina creativ – barvy a profily podle Vaší fantazie

DŘEVINY

Smrk, jedle bělokorá – v pohledové kvalitě

Standardní formáty

625 x 3 000 mm, 625 x 5 000 mm, 1 250 x 3 000 (Tina)
Maximální formát: 2 500 x 6 000 mm

Datový list pro NOVATOP ACOUSTIC naleznete v sekci Soubory ke stažení  v části Technická dokumentace.

Publikováno 14.2. 2013

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?