O Agrop Nova

 

 

Společnost AGROP NOVA a.s. vznikla v roce 2001, kdy navázala na tradici výroby třívrstvých masivních desek společnosti Agrop s.r.o., která byla postavena v r. 1992. Vícevrstvé desky se zde vyrábí už přes 20 let. Pro výrobu je používáno převážně české dřevo, ročně se zde zpracuje přes 60.000 m³ řeziva a vyrobí 1,3 mil. m² masivních desek, pro představu to znamená 640 plně naložených kamiónů. Díky tomu se společnost řadí k největším výrobcům masivních dřevěných desek v Evropě. Velkou předností výroby je moderní způsob likvidace dřevěného odpadu, a to výrobou ekologických dřevěných briket v  objemu cca 800 t měsíčně.

 

Investice a vývoj

V posledních letech jsme výrazně investovali do vývoje a do nových technologií. Výsledkem je navýšení výrobní kapacity, zlepšení povrchové kvality a především větší flexibilita ve formátech a tloušťkách. Zásadním krokem bylo rozhodnutí rozšířit výrobní portfolio o stavební komponenty.  „Velkou roli v tom sehráli švýcarští experti z oboru dřevostaveb“, říká Ing. Jiří Oslizlo, předseda představenstva „protože právě s nimi jsme přišli na myšlenku, jak naši třívrstvou desku přerodit ve velkoplošný celodřevěný panel. Vznikl tak žebrový element a brzy poté se zrodila myšlenka vytvořit ucelený stavební systém pro dřevostavby na bázi masivního křížem lepeného dřeva. A s ním značku NOVATOP.“

Záruky kvality

Celá výroba je neustále dozorována tuzemskými i zahraničními nezávislými kontrolními orgány a splňuje přísná kritéria pro celou řadu certifikací. Všechny výrobky získaly odpovídající certifikáty a osvědčení. Vrstvené dřevo vlastní všeobecné stavební osvědčení v Německu, tzv. Zulassung, Evropské technické schválení (ETA) a je značeno CE. Také aspekty obnovitelnosti zdrojů jsou velmi důležité. Používané jehličnaté řezivo je držitelem certifikátu PEFC a osvědčení ISPM. Jako první výrobce vrstveného dřeva jsme získali označení Natureplus.

Certifikáty

 

 

Profesionalita

Výroba a export do mnoha zemí celého světa na sebe váže stovky pracovních příležitostí stejně jako trvalé investiční aktivity (výstavby nových hal, investice do nových technologií a výrobků). Inovační projekty byly úspěšně spolufinancovány Evropským fondem pro regionální rozvoj a Ministerstvem průmyslu a obchodu z Operačních programů průmysl a podnikání a z programu Ekoenergie. Výrobní technologie byly dodány renomovanými společnostmi jako Steinemann, Weinig, Diefenbacher, Italpresse, Torwege, Mühlböck, Reichenbacher, Hundeger, Microtec aj. Stavíme na dlouholetých zkušenostech v oboru a profesionalitě našich partnerů, na vývoji nových výrobků NOVATOP spolupracujeme se švýcarskými partnery HWZ, SJB a německou Univerzitou v Karlsruhe, od roku 2009 jsme členem sdružení Centrum pasivního domu.

 

Zjistit cenu

Kalkulačka NOVATOP

Spočítejte
si cenu kontstrukce
Vašeho domu
sami!