Olympijská dřevostavba Vesper Homes

Klíčová slova: ČR | Vesper Homes
Olympijská dřevostavba Vesper Homes

 

Na okraji obce Vratislavice nad Nisou vyrostl další dům značky VESPER HOMES, realizovaný podle návrhu architektonického ateliéru Labor 13. Tento dům je naplněním vize mladého manželského páru Evy a Jiřího Magálových, která jako u všech staveb této značky spojuje moderní architekturu dřevostaveb s dispozičním řešením přizpůsobeným potřebám obyvatelů domu.

Dřevostavby VESPER HOMES se také vyznačují velmi krátkým časem výstavby, který je dosahován vysokou mírou prefabrikace a eliminací mokrých procesů. Proto byl i do podlah použit suchý systém FERMACELL.

Český reprezentant v běhu na lyžích Jiří Magál (na olympiádě ve Vancouveru člen bronzové štafety na 4×10 km) je profesionální sportovec a ke svému zaměstnání potřebuje velké množství sportovního vybavení. Architekti z pražského ateliéru Labor 13 s tím však při navrhování domu počítali. Nejvýraznějším prvkem celé stavby je vnější oddělení obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou, kde střecha tvoří zároveň terasu pro podkrovní místnost.

Konstrukční systém umožňuje velkou variabilitu v umístění pohledových masivních dřevěných desek Novatop. Desky Novatop byly použity převážně v podkroví, kde tvoří stěžení designový prvek. Novatop tedy nemusí být použit jenom jako základní konstrukční systém, ale může se stát velmi mocnou zbraní v rukou architektů při dotváření pohodové atmosféry v interiéru.

Realizace:

        Vesper Homes s.r.o.

Publikováno 28.6. 2012

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?