Osm metrů vysoký strom NOVATOP se stěhuje do Švýcarska

Osm metrů vysoký strom NOVATOP se stěhuje do Švýcarska

Letos v únoru se poprvé veřejnosti představila unikátní třípodlažní expozice sestavená z panelů NOVATOP, která na sebe vzala podobu osm metrů vysokého stromu. Nyní se chystá na cestu do Švýcarska, kde se stane součástí expozice společnosti HWZ na mezinárodním veletrhu Bau- und Energie Messe v Bernu, aby dál nesla své poselství.

Při vzniku této expozice se od prvních úvah pracovalo s příběhem stromu, který vyrostl v lese, pak putoval k energeticky nenáročnému zpracování a nakonec do stěn krásného a zdravého obydlí. Expozice ve formě stromu byla přirozeným vyústěním těchto myšlenek. „Strom vnímáme jako symbol znovuzrození, nebo chcete-li trvale udržitelného rozvoje. Na tomto silném tématu jsme tedy prezentovali konstrukční a estetické možnosti materiálu“, říká autorka návrhu Ing. Irena Truhlářová ze společnosti ARCHCON ateliér, s.r.o.
Jedinečný nápad by se nemohl realizovat bez profesionálního přístupu realizační firmy Dřevostavby MC, která dokázala velkolepou „stromovou“ expozici postavit během 18 hodin a demontovat ji na konci veletrhu dokonce ještě o šest hodin rychleji. “Rychlost a jednoduchost montáže je jednou z největších předností tohoto systému,” dodává za realizaci Martin Novák, který své zkušenosti zúročí i v Bernu.

Neoddiskutovatelnou hodnotou dřeva je krása a tento strom ji prezentuje v každém detailu.

Mezinárodní veletrh Bau- und Energie-Messe se uskuteční letos již po jedenácté ve švýcarském Bernu ve dnech 8. – 11. listopadu 2012. Tento stavební veletrh a veletrh úspor energií je přehlídkou energeticky úsporného stavění a sanací, moderní dřevostavby a obnovitelné energie, kterého se účastní přes 400 vystavovatelů ze Švýcarska, Německa, Rakouska, Itálie a dalších zemí.

Jak se stavěla tato ojedinělá expozice na veletrhu Dřevostavby 2012, si můžete připomenout zde. Autorka návrhu vám prozradí,  jaký je její celý příběh.

Publikováno 25.9. 2012

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?