PASIVNÍ DŮM, PUTIM

Klíčová slova: 3AE | Česká republika
PASIVNÍ DŮM, PUTIM

Možnost propojení s okolní zahradou i místem, usnadňuje terasa lokalizovaná na jihozápadní a jihovýchodní straně domu. Vstupuje se na ni z jídelny pomocí balkonových dveří nebo díky portálu. Stínění obytné části domu i terasy v létě zajišťují pasivní stínící prvky. Další stínění domu zajišťují předokenní žaluzie.

Z obytné místnosti lze vstoupit do ložnice, koupelny a zádveří s úložnými prostory pod schodištěm. Ze zádveří lze jít na WC nebo do technické místnosti, kde se skrývá srdce pasivního domu v podobě centrální teplovzdušné jednotky s rekuperací tepla, akumulační nádrže a řídící jednotky fotovoltaické elektrárny umístěné na střeše. Díky těmto moderním technologiím, je měrná potřeba tepla na vytápění 15 kWh/m-2/rok-1.

 

Pasivní dřevostavba_NOVATOP_3AE

Pasivní dřevostavba_NOVATOP_3AE

V patře, do kterého se z přízemí vstupuje po lomeném schodišti prosvětleném oknem, jsou další tři pokoje a hlavní koupelna.

Pasivní dům, který respektuje požadavky současné architektury i vysoké nároky kladené na kvalitu životního prostředí uvnitř staveb, je navržen dle požadavků investora, s přihlédnutím na místní regulační podmínky, jako dvoupodlažní objekt se sedlovou střechou. Dům je založen na klasické základové desce. Konstrukce domu je z panelů NOVATOP. Fasáda domu je navržena ze sibiřského modřínu bez povrchové úpravy, střecha z tmavě šedých plochých betonových tašek. Dům by tak měl rychle zapadnout do mírně zvlněné krajiny s množstvím rybníků  a lesem rostlým v mírném svahu téměř za domem.

Konstrukce stěn: 
NOVATOP SOLID tl.81 mm (5m2),
NOVATOP SOLID tl.84mm (243m2)– nepohledová kvalita

Autor: Ing. arch. Lukáš Pejsar
Realizace: Certifikovaný NOVATOP partner 3AE, s.r.o., 2015

 

Publikováno 10.4. 2015

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?