Pasivní rodinný dům, Rajhrad

Klíčová slova: ČR | Karon | Vize Ateliér
Pasivní rodinný dům,  Rajhrad

Pasivní dřevostavba, která byla za 7 měsíců od první čárky na výkresu pod střechou.

Rodinný dům v Rajhradě je ukázkou další pasivní dřevostavby z dílny KARON, který tentokrát pracoval podle projektu společnosti Vize Atelier.
Kvalita projektu, práce na stavbě i kvalita NOVATOPu byla oveřena měřením průvzdušnosti obálky (Blowerdoor test), které dosáhlo ukázkové hodnoty: n50 = 0,14 h-1 Dům obstál i podle přísných kritérií Passivhaus Institutu.

Této hodnoty jsme dosáhli při standardních postupech a cenách díky pozornosti, kterou věnujeme plánování a realizaci výstavby, a díky kvalitám NOVATOPu,“ říká pan Stanislav Karásek z KARONu.

Majitelé domu a investoři popisují “příběh” vzniku svého domu:Již od začátku jsme měli jasnou představu, jak by náš dům měl vypadat a z jakých materiálů by měl být postaven. Vize Atelier nám pomohl v průběhu schůzek si naše představy utřídit a v krátkém čase vypracovali kvalitní realizační projekt, který zcela splnil všechny naše požadavky. Tímto bychom jim chtěli poděkovat za jejich rychlost při vypracování projektu, ochotu s jakou nám vyšli vstříc a 100% profesionalitu a vysokou odbornost při řešení složitějších detailů.”

A jak hodnotí spolupráci Vize Ateliér: “Majiteli domu je mladý pár, který pracuje v odvětví stavebnictví (technické zařízení a design) a spolupráce byla proto velmi příjemná i pro nás. Měli našlápnuto na rychlé vyřízení, a to se jim i podařilo. Během 4 měsíců měli dokončený projekt a během dalších tří měsíců stihli dostat stavbu pod střechu. Na domě jsou použity moderní materiály a technologie odpovídající 21. století, proto jsme s projektem velmi spokojeni. Dům se nám podařilo dostat do energeticky pasivního standardu dle přísných kritérií Passivhaus Institutu. Majitelé proto budou moci využívat kvalit tohoto standardu již “dnes”, kdy jsou požadavky norem několikanásobně vyšší.”

 

Technické paramentry realizace:

  • Stěny NOVATOP Solid tl. 124, 84 mm (nepohledová kvalita)
  • Stropy NOVATOP Elements tl. 240mm – vápencový vsyp 40kg/m2 (nepohledová kvalita)

 

Projekt: Vize Atelier, s.r.o.

Realizace: KARON s.r.o.

Karon_CNTP

 

 

Publikováno 11.11. 2012

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?