Portál nazeleno o NOVATOPu

Klíčová slova: Portál nazeleno

První nulová dřevostavba v ČR z plně ekologických materiálů
Pilíři projektu první nulové dřevostavby v ČR jsou ekologie, energie a mikroklima. Dřevostavba s krytým bazénem splňuje všechny požadavky na nulový dům, a to za využití jak přírodních, tak i recyklovaných materiálů. Celý článek zde.

Dřevostavba jako dřevostavebnice: Zvažujete nový způsob bydlení, které by bylo komfortní a energeticky úsporné zároveň? Potřebujete však bydlet co nejrychleji? Moderní dřevostavby jsou díky nové důmyslné technologii postaveny během několika hodin. Bydlení v dřevostavbě je příjemné a splňuje požadavky na úspory energií. Celý článek zde.

Dřevostavba: Rychlá a přesná výstavba i v zimě: Jak se staví dřevostavba? Za jak dlouho můžete mít postavený dům z masivních dřevěných panelů? Jaké má taková výstavba výhody a nevýhody? Bydlení v dřevostavbě pak přináší úspory energií, je však také třeba zvolit vhodnou izolaci. Jakou? Celý článek zde.

Dřevostavby v ČR dělají pokroky, soudí švýcarský expert
Švýcarský expert na dřevostavby Hermann Blumer se podílel na vývoji českého stavebního systému NOVATOP. Co soudí o českých dřevostavbách? Jak se obor dřevostaveb vyvíjel ve Švýcarsku? Jaké jsou perspektivy dřevěných staveb? Přečtěte si v exklusivním rozhovoru! Celý článek zde.

TEST: Dřevěné konstrukce NOVATOP odolají požár!  Jak se chovají dřevěné konstrukce při požáru? Kolik minut odolává požáru dřevovláknitá fasádní izolace? Podívejte se na test požární odolnosti firmy NOVATOP, jehož výsledky předčily očekávání! Celý článek zde.

Plusová budova Woodstock ze systému NOVATOP: Budova, která vyrobí víc energie, než spotřebuje? Přesně taková stojí ve švýcarské Basileji. Dřevostavba Woodstock je ve všech směrech šetrná k životnímu prostředí a maximálně využívá solární a geotermální energie. Postavena byla z českého stavebního systému, který dodala firma NOVATOP.  Celý článek zde.

Publikováno 17.11. 2010

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?