Pouzdro pro piano na ulici

Klíčová slova: BY architects
Pouzdro pro piano na ulici

Na začátku byla Piana na ulici experimentem Ondřeje Kobzy a Markéty Zdebské a nikdo nemohl  předvídat, jak dopadne. Vlna pozitivních reakcí však ukazuje, jak nápad pohnul městem, ale hlavně  lidmi. Piana byla v roce 2013 umístěna na 11  místech v Praze, většinou v krytých prostorách, jako jsou podloubí nebo nádraží. A piana doslova pučí po celé republice – další přibydou  v Olomouci, Mělníku, Plzni, Ostravě…

piana na ulici_poudro NOVATOPAby bylo možné umístit piana přímo pod širé nebe, přišla Markéta Zdebská s originálním nápadem: “Pro mě bylo důležité nevstupovat do prostoru s dalšími tématy. Přístřešek se tedy, v jeho podstatě, chová jako pouzdro na nástroj. Šitý na míru tak, aby tematicky podporoval umístěné piano. Skořápka, která dává tušit, co se bude dít po jejím otevření.”

První prototyp bude vyroben ze smrkové třívrstvé biodesky NOVATOP, napuštěné transparentním fasádním olejem. Puntíky na dřevěném krytu jsou naneseny jako povrchová úprava přes šablonu. “Puntíky jsou něco jako tapeta. Zabydlujeme veřejný prostor :-),” dodává s úsměvem autorka.

Křest prvního, světově unikátního, dřevěného pouzdra pro piano pod širým nebem bude v úterý 6. května 2014 od 17:00 na Náměstí Míru v Praze.

A budeme počítat i puntíky! Pokud si tipnete, kolik puntíků bude na pouzdře, můžete vyhrát 10 triček ze speciální edice “Piana na ulici”. Navíc 5 nejbližších tipů získá předplatné časopisu Dřevo&Stavby a na absolutního vítěze čeká kniha od sochaře a řezbáře Martina Patřičného.
Tipovat můžete na našem facebooku  anebo své tipy posílejte na e-mail soutez@agrop.cz . Puntíky spočítáme až při křtu a tipování končí 6.5. v 15 hod.

Autorka návrhu: Markéta Zdebská / BY architects
Projekt vznikl za podpory LINHARTOVY NADACE v rámci nadačního programu „Podpora umění ve veřejném prostoru“ a NOVATOPu.

Publikováno 17.4. 2014

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?