Představujeme platformu NOVAHOME

Základní záměr projektu souzní s představou o současném rodinném domě – promyšlené dispozice, střídmost v nárocích na dodanou energii, konstrukční materiál.

Domy se srdcem ze dřeva – takto prezentuje společnost své typové domy postavené z dřevěných panelů NOVATOP. Tento konstrukční systém vhodný pro pasivní domy, vzniká slepením několika vrstev masivního smrkového dřeva. Dřevěné panely, které takto vzniknou, jsou pak opracovány na CNC centru a teprve pak odvezeny na stavbu. Montáž se provádí jeřábem v místě stavby. Panely je možné pohledově přiznat v interiéru. V domech z NOVATOPu najdete neopakovatelné klima, protože jejich srdce je ze dřeva.
CZ_2015_3AE_Chrastava (21)

Myšlenka nabídky typových projektů vznikla v důsledku několika stimulů, které ovlivňovaly trh. Mezi těmito podněty bezpochyby byla cena domu z masivních dřevěných panelů, orientace projektovaného objektu na pozemku a také rozdíl mezi zadaným a následným požadavkem investičního rozpočtu, který se velmi často liší až o 50 procent.

Realizace pasivního domu z masivních dřevěných panelů vyžaduje hlubší koordinaci v každé fázi jeho vzniku. Nelze oddělovat návrh domu od přípravy jednotlivých oddílů projektu, ani od výroby panelů a již vůbec od samotné realizace. Kvalitní dům potřebuje soulad všech zúčastněných.CZ_2014_3AE_rozmital_vizualizace (2)

Ing. Arch. Lukáš Pejsar: “Všechny domy NOVAHOME jsou navrženy tak, aby mohly být pasivní nebo mimořádně úsporné. K tomu, aby tomu tak bylo, je nutné budovu umístit  na pozemek tak, aby citlivě reagovala na místní podmínky.”

Cílem platformy je různorodost přístupů i pojetí filozofie bydlení, která je zaručena prací architektů, kteří se na tomto projektovém sdružení podílí.

NOVAHOME – platforma typových domů autorizovaných architekty.

Uveřejněno v časopise: Dřevo & Stavby, 2015

 

Publikováno 16.10. 2015

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?