Rodinný dům, Cholupice

Klíčová slova: ČR | Domesi
Rodinný dům, Cholupice

Projekt rodinného domu v Cholupicích, jehož první patro tvoří konstrukce z NOVATOPu, představuje architekt Pavel Horák:


“Zadání investora znělo od počátku zajímavě. Navrhnout a postavit rodinný dům ve stylu moderní hájovny na okraji Prahy. A to byla výzva!
Rovinatý pozemek, ze kterého je krásný výhled do okolní přírody, přímo vybízel k navržení jednoduchého a komfortního domu pro čtyřčlennou rodinu.

1Hlavní přízemní hmota domu je usazena rovnoběžně se západní hranicí parcely a má podélný tvar s plochou střechou. Fasáda domu bude provedena ve stěrkové omítce v jemném přírodním odstínu. Na tuto přízemní společenskou část je posazen dřevěný „dalekohled do krajiny“. Tedy druhé nadzemní klidové podlaží s pultovou střechou skloňující se směrem do zahrady.

K vytvoření soukromí a intimity na vnitřní zahradě před domem pomůže umístění venkovního podélného skladu s kotcem pro psa a zásobníkem dřeva. Sklad bude dřevěný s pultovou stříškou ve stejném sklonu jako u pultové střechy rodinného domu. Vzniká tak příjemný, uzavřený vnitřní dvůr, který se otvírá přes pole k blízkým lesům jak z terasy do terénu, tak z oken pokojů v horním patře.

Dispozice domu vychází z jeho tvaru a umístění na pozemku. Za vjezdem a stáním navazuje garáž s propojením do krytého závětří. Do domu se vstupuje přes kryté závětří do zádveří se skříní a lavicí, dále do vnitřní chodby. Zde jsou dveře do technické koupelny, psí místnosti, skladu pod schody a vstup do obytného prostoru. V obytném prostoru je kuchyňský kout, jídelní stůl a obývací pokoj s televizí a klavírem. Po schodech z chodby vyjdeme do horního patra s ložnicí, pokojem, skladem a koupelnou. Okna z obou pokojů jsou pomyslnými oky dalekohledu do krajiny.”

 

Konstrukce: obvodové stěny NOVATOP SOLID 84 mm, vnitřní stěny NOVATOP SOLID 62mm, část stropu NOVATOP ELEMENT 200 mm
Autor: Ing. arch. Pavel Horák
Spolupráce: Ing. arch. Michal Kotlas
Generální dodavatel:Domesi 

logo_domesi+CNTP_vetsi

Publikováno 2.10. 2014

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?