Střecha rodinného domu Kamenice, ČR

Klíčová slova: Atelier SAEM | Česká republika
Střecha rodinného domu Kamenice, ČR

Zděnou stavbu rodinného domu  “přiklopila” celodřevěná střecha z NOVATOPu. Tento projekt je další ukázkou flexibility našeho systému –  jednotlivé prvky systému lze kombinovat se zděnou stavbou stejně dobře jako s jakoukoli stavbou na bázi dřeva. NOVATOP je vhodný nejen pro novostavby, ale také pro rekonstrukce, přístavby, nadstavby apod. Propracovanost systému umožňuje vyhovět dílčí dodávce stěn či střechy stejně jako komplexnímu řešení celé stavby.

NOVATOP ELEMENT vyplněný dřevovláknitou izolací

Panely NOVATOP ELEMENT, které byly použité na tuto střechu, vynikají velmi nízkou hmotností a velmi vysokou statickou únosností a konstrukci stavby činí velice tuhou a stabilní v obou osách. Dutiny mezi žebry lze osazovat podle požadavků stavby tepelnou i zvukovou izolací a zároveň v nich připravovat trasy pro instalace.  V tomto případě byla použita dřevovláknitá izolace. Montáž elementů je rychlá a jednoduchá a stavba může být během pár hodin v bezpečí pod střechou.
Elementy na tomto domě budou ponechány v interiéru přiznané – krása masivního přírodního dřeva získává stále více příznivců.

Celkem bylo použito 167 m2. Montáž trvala pár hodin.

Architekt: Atelier SAEM, 2014

Publikováno 27.2. 2014

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?