Rodinný dům Litice, Česká republika

Klíčová slova: 3AE | ČR | Progres Atelier
Rodinný dům Litice, Česká republika

Architekt, na přání mladé rodiny, navrhnul otevřený, prosluněný a vzdušný dům. Svou formou a dispozičním řešením využívá maximum z potenciálu místa, reaguje na morfologii terénu a orientaci ke světovým stranám. I přes nepříznivou orientaci pozemku splňuje přísná kritéria pasivního standardu.

02_PROGRES_RD Litice_vizu_sz

Stavba je vzhledem k regulativům v území situována přibližně ve střední části pozemku a člení ho tak přirozeně na dva subprostory – do ulice otevřené jižní předpolí domu a intimnější část zahrady na severu.

Z hlavního objemu přízemí vystupuje v jihozápadní části hmota “slunečního trychtýře”, který přes velkoformátové jižní okno umožňuje proslunit vnitřní dispozici až na sever do hloubi interieru.

Převýšený obytný prostor se maximálně otevírá na jih i sever – nechává domem proplynout světlo, vzduch, krajinu a maže tak rozdíl mezi exteriérem a interierem.

Přízemí domu je koncipováno jako velkorysý volně plynoucí obytný prostor. Jeho vnímání napomáhá konstrukční řešení bez viditelných podpor i velkoformátové prosklení. Technické zázemí je komprimované na minimum a situováno při východní straně. Klidová ložnicová část s nezbytným zázemím je vyzdvižena do 2.NP.

Technické parametry stavby:

Stěny:

  • NOVATOP SOLID 84 mm – celkem 297 m2
  • NOVATOP SOLID 126 mm – celkem 32 m2

Projekt: Progres Ateiler, ing. arch. Jan Kalivoda a ing. arch. Vojtěch Kaas
Realizace: Certifikovaný partner 3AE, 2014

 

Publikováno 1.8. 2014

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?