Rodinný dům, Norsko

Klíčová slova: Dřevostavby MC | Helen&Hard | Norsko
Rodinný dům, Norsko

Tento projekt, který se právě staví v Norsku, navrhla prestižní architektonická kancelář Helen&Hard. Dům je unikátní v tom, že stěny nesvírají jediný pravý úhel!
Projekt je unikátní v tom, že stěny nesvírají jediný pravý úhel! Díky těmto atypickým požadavkům byla nejnáročnější příprava výroby, aby byl výsledek perfektní a elementy na stavbě, vzdálené 2200 km od naší výroby, do sebe přesně zapadly. A to se povedlo k plné spokojenosti architektů i investora. Konstrukce byla kompletně smontovaná za pouhých 7 dní i přes komplikace způsobené deštivým počasím. Hrubou stavbu na přání investora realizoval náš Certifikovaný NOVATOP partner, společnost Dřevostavby MC. Tento tým profesionálů má mnohaleté zkušenosti se stavěním dřevostaveb především v USA a Kanadě. Další práce na stavbě už zajišťuje norská společnost.

3D model_konstrukce NOVATOP (3)Celý dům je navržen z elementů NOVATOP OPEN, které v sobě spojují výhody dobře známého dimenzování hranolů a vícevrstvé masivní desky. Umožňují skutečně „open“ – tedy otevřený stupeň prefabrikace podle individuálních požadavků daného projektu. Nabízí ekonomické a bezpečné řešení pro difuzně otevřené stěnové i střešní konstrukce. Vyrábí se až ve formátech do 12 000 x 2 450 mm. Jejich velkou výhodou je rychlost a jednoduchost montáže s vysokou přesností.  Lze je aplikovat i na stropy, kdy je konstrukce otevřená směrem dolů a umožňuje realizaci rozvodů a vzduchotechniky přímo na stavbě. Element se pak jen zaklopí finálním materiálem určeným pro interiér (např. SWP, Fermacell, Rigips aj.). Velkou výhodou tohoto řešení je okamžitá pochůznost  elementu a možnost montáže dalšího patra.

Prostor mezi hranoly je možné osazovat tepelnou izolací už ve výrobě a taky je možné dodávat elementy uzavřené dalším plošným, difúzně otevřeným, materiálem (např. Fermacell, DHF, DFP apod.). OPEN elementy mohou být také dodávány se spodní deskou v pohledové kvalitě, popř. opláštěné už ve výrobě vícevrstvou deskou z jedle bělokoré či akustickým panelem.

Do téhle nádherné přírodní scenérie v Norsku jsme zasadili NOVATOP a padne sem jako ulitý, protože filosofie značky spočívá ve výrobě kvalitních produktů s maximálním respektem k přírodě.

Norsko_NOVATOP

 

Publikováno 22.2. 2016

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?