Rodinný dům, Říčany

Klíčová slova: 3AE | ČR
Rodinný dům, Říčany

Objekt je na pozemku umístěn s ohledem na stávající zástavbu v návaznosti na přilehlou komunikaci, je otevřen směrem k jihovýchodu, do zahrady, čímž dodává vnitřnímu prostoru domu patřičnou intimitu a umožňuje v zimních měsících využití nemalých tepelných zisků ze slunečního záření. V letních měsících jsou tyto zisky eliminovány venkovním zastíněním.

Objekt je dvoupodlažní. V prvním nadzemním podlaží se nachází při severozápadní straně vstup, tento výškově navazuje na přilehlou zpevněnou plochu určenou pro stání automobilů. Dispozice dále sestává ze zádveří, koupelny společně s technickou místností, jídelny, kuchyně, obývacího pokoje a pokoje (pracovny). Přes jídelnu lze dále pokračovat na venkovní terasu. S jídelnou sousedí vnitřní schodiště vedoucí do druhého nadzemního podlaží.

Ve druhém podlaží se nachází dva pokoje, ložnice a koupelna a samostatné wc. Přístup do těchto místností je ze společné chodby.

Základní hmoty fasád tvoří silikonová pastózní omítka, z části bude použit dřevěný obklad ze sibiřského modřínu v barvě zelenomodré RAL 5018. Střecha je navržena ve dvou úrovních jako plochá s krytinou z PVC hydroizolačních pásů a jako vegetační s extenzivní zelení.

Konstrukce stavby:

NOVATOP SOLID tl. 81 mm – 7 m2
NOVATOP SOLID tl. 84 mm – 270 m2 z toho 13 m2 na strop

Realizace: 3AE s.r.o., 2016

Publikováno 31.1. 2017

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?