Rodinný dům, Rožmitál

Klíčová slova: 3AE | Česká republika
Rodinný dům, Rožmitál

Přízemní rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu s velmi nízkou energetickou náročností, splňující principy pasivního domu. Měrná roční potřeba tepla na vytápění je u tohoto domu 19 kWh/m2, čímž splňuje požadavky na získání dotace 400.000,- Kč z programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM.

Konstrukce stěn je z NOVATOPu, který je v maximální možné míře ponechán jako pohledový, čímž interiéru dodá příjemné vnitřní klima a harmonické prostředí. Teplo domova zajistí tepelné čerpadlo a vzduchotechnická jednotka.

CZ_2014_3AE_rozmital_vizualizace (3)Fasádní obklad je zvolen z přírodního nenatíraného sibiřského modřínu, který po čase bude mít šedostříbrnou barvu a nebude tak na sebe nikterak upozorňovat, čímž nenásilně zapadne do okolní krajiny. Střecha bude valbová z falcované plechové krytiny. Přesahy střechy evokují ochranná křídla, která dávají pocit jistoty a bezpečí. Zejména na jižní straně jsou přesahy opravdu výrazné a to proto, aby zajišťovaly v letních měsících pohodu vnitřního prostředí a zabraňovaly přehřívání interiéru, zároveň ale v zimních měsících umožňují slunci nahlédnout do interiéru.

Tento dům bude v rámci Dnů pasivních domů ve dnech 7. – 9. listopadu 2014 zpřístupněn veřejnosti.  Návštěvníci uvidí založení stavby, přípravu instalací v pohledových panelech, řešení izolací a také zateplování domu.

Autor: Ing. arch. Lukáš Pejsar
Realizace: Certifikovaný NOVATOP partner 3AE, s.r.o., 2014

Publikováno 21.10. 2014

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?