S masivním dřevem do výšky

Klíčová slova: ČR | Dřevo a stavby
S masivním dřevem do výšky

CLT neboli Cros Laminated Timber, panely z masivního dřeva sestávajících z jednotlivých vrstev lepených k sobě křížem, se využívají na stavbu nejen rodinných domů, ale i na bytové komplexy a veřejné administrativní budovy. Přitom nejde o přízemní budovy. Tyto dva příklady z NOVATOPu si vybral časopis Dřevo&Stavby ve svém letošním čtvrtém čísle, společně s bytovým  komplexem v Miláně či studentským kampusem v Anglii nebo budovou pro zemědělský svaz v Bádensku – celý článek si můžete přečíst zde.

Eko centrum pařížských zahradních architektů

Eco centrum PařížEko centrum zahradních architektů Hatra v Paříži je zatím nejvyšší budovou vyrobenou z  panelů  NOVATOP. Dosahuje výšky 12 m  a má  4 podlaží. Investor zvolil NOVATOP pro jeho ekologickou nezávadnost a pro možnost přímého využití pohledové kvality dřeva v interiéru. Velký význam měla přesnost opracování jednotlivých komponentů. Díky vysoké přesnosti všech detailů a velkoplošným formátům (až 12 x 2,5 m) se výrazně zkracuje doba výstavby a minimalizuje množství spojů na stavbě. Hrubá stavba trvala jen čtyři dny.

 

 

Dřevo, ocel a sklo v harmonii

FR_2014_Artenicha   (13)Administrativní budova Artenicha s průhledy z dřevěných masivních panelů NOVATOP. Základ konstrukce budovy je železobetonový, zároveň ale v některých částech slouží jako nosná konstrukce také NOVATOP panel. S ohledem na navržené statické řešení, byly v jedné části stavby použity pro stěnové konstrukce nestandardně duté žebrové NOVATOP ELEMENTY o tloušťce 240 mm vyplněné minerální izolací.

 

 

 

Publikováno 3.8. 2015

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?