Showroom JAF HOLZ

Klíčová slova: Vesper Homes
Showroom JAF HOLZ

Ve východní části Lipska vyrostl na jaře 2012 nový dvoupodlažní showroom společnosti ImHolz GmbH, která patří do mezinárodní sítě rakouské rodinné firmy JAF HOLZ, specializované na dodávky velkoplošných materiálů, řeziva a dýh.

Základním požadavkem investora bylo navrhnout budovu s industriálním charakterem, ale současně ji přiblížit lidem, kteří se kolem ní pohybují nebo do ní vstupují či v ní pracují. Hlavním motivem budovy je vstupní portál, který evokuje otevřenou náruč a láká návštěvníky ke vstupu. Vnitřní prostor showroomu je variabilní, jeho součástí je otevřená dispozice, která je schopna reagovat na požadavky, které budou na prostory v průběhu užívání kladeny.

Konstrukci objektu tvoří z velké části dřevěné masivní pohledové panely NOVATOP doplněné o sádrovláknité materiály Fermacell. Na stěny byly použity speciální elementy NOVATOP OPEN (cca 300m2), složené z SWP desky 27mm, KVH hranolů 120mm, doplněné izolací Steico flex a opláštěné deskami Fermacell  (15mm). Na strop i střechu byly použity NOVATOP ELEMENTS 300mm (cca 225m2) s  izolací Steico Flex.  K osazení panelů na stěny byly použity skryté ocelové průvlaky (HEB 240,280) a Z profily.

Nové reprezentativní prostory byly navrženy firmou VESPER FRAMES, která připravila i prováděcí dokumentaci a realizovala autorský dozor.

Stavba se zastavěnou plochou 138 m2 byla dokončena v průběhu několika dnů a investor si ji převzal v dubnu 2012.

 

Publikováno 18.9. 2012

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?