Soutěž Bydlení na zkoušku má vítěze

Klíčová slova: soutěž
Soutěž Bydlení na zkoušku má vítěze

Vítězem pravidelné soutěže časopisu Dřevo&Stavby Bydlení na zkoušku, která umožňuje vyzkoušet si bydlení v různých dřevostavbách během několika dnů na vlastní kůži, se stal Tomáš z Olomouce. Na veletrhu Dřevostavby 2012 si v pátek vyzvedl svou výhru.

Tentokrát se soutěžilo o víkendový pobyt v nové dřevostavbě Futura Freestyle od společností Prodesi | Domesi v Pulečném v Podkrkonoší. Tomáš měl z výhry skutečně radost, protože si chtěl už dlouho ověřit, jestli různé vlastnosti dřevostaveb, o kterých dosud jen četl, skutečně fungují i v praxi. Svou výhru si vybere už druhý víkend v březnu.

Koncept projektu Futura Freestyle se zrodil ve chvíli, kdy se setkaly představy studia Prodesi|Domesi o inovativním a flexibilním životním prostoru s novou progresivní technologií masivních dřevěných panelů NOVATOP. Tato flexibilita dala domu jeho název – „freestyle“ totiž znamená především variabilní a multifunkční, a tak je možné si vybrat nejen z devíti barevných variant fasády, ale také z šesti alternativ dispozičního řešení. Projekt je unikátní v míře přiznané nosné konstrukce, která v pohledové kvalitě smrkového dřeva tvoří převážnou část vnitřních povrchů. Tento dům vzbudil poprvé zaslouženou pozornost loni na veletrhu Dřevostavby 2011, kde byl několik dní v obležení návštěvníků. Od února 2012 slouží jako domesi concept house, který posouvá hranice nudných vzorových domů o další dimenzi. Dům si lze pronajmout na víkend či prázdniny a vyzkoušet si jej na vlastní kůži.

Autor: Prodesi – Václav Zahradníček a Pavel Horák
Realizace: Domesi

Publikováno 26.2. 2012

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?