O systému NOVATOP

NOVATOP je ucelený stavební systém z velkoformátových komponentů vyráběných z křížem vrstveného masivního dřeva (CLT – cross laminated timber).

Komponenty NOVATOP se vyrábí z vysušených smrkových lamel skládaných do vrstev, jednotlivé vrstvy jsou k sobě otočeny o 90˚. Počet vrstev může být různý a určuje konečnou tloušťku panelu. Dřevo je sušeno na vlhkost cca 8 %, to zajišťuje vysokou stabilitu komponentů a zabraňuje tvorbě trhlin. Lamely se mezi sebou lepí ve všech směrech, při výrobě jsou používána nejčastěji polyuretanová lepidla, která jsou podle evropských norem schválena pro zhotovení nosných dřevěných stavebních dílů pro interiér i exteriér. Všechny panely se vyznačují vysokou pevností, stabilitou a mimořádnou statickou únosností – vytváří masivní, bezpečnou a skutečně celodřevěnou konstrukci. Vzhledem k technologii sušení a lepení vykazují tvarovou stálost i při změnách vlhkosti.

Co NOVATOP umožňuje?

Vlastnosti systému NOVATOP umožňují odvážná konstrukční řešení a jsou pro architekty inspirací i výzvou. Stavební firmy přetváří tyto zajímavé projekty ve skutečně masivní dřevostavby a tím přitahují pozornost i těch, kteří dřevostavbám nedůvěřovali z důvodu jejich subtilnosti.

Technologická vyspělost NOVATOPu eliminuje chyby běžných dřevostaveb a zásadně tak zvyšuje kvalitu hotových staveb. Výrazným plusovým argumentem je jednoduchost provedení konstrukčních detailů, minimální počet montážních spojů a jednoduché skladby stěn. Jednoduchost provedení se promítá nejen do rychlosti výstavby ale především do ekonomické stránky celé stavby.

Úsporně a pasivně

NOVATOP nabízí osvědčené a vysoce efektivní řešení pro úsporné i pasivní dřevostavby a od roku 2009 je podporujícím členem sdružení Centrum pasivního domu. Systém je vhodný pro rodinné i bytové domy, ale také pro rekonstrukce, přístavby, nadstavby apod.  Umožňuje vyhovět dílčí dodávce stěn či střechy stejně jako komplexnímu řešení celé stavby.

Krása přírodního dřeva

Třešničkou na dortu u této technologie je možnost ponechat odhalenou nosnou konstrukci jako finální řešení vnitřních povrchů. Pohledové dřevo nabízí zcela nové možnosti při utváření architektury a velmi elegantně kloubí velký podíl dřeva s moderním interiérem. Zvyšuje to sice nároky na koordinaci projektu a stavby, ale výsledek je jedinečný.

Český výrobce, švýcarské know-how

NOVATOP se vyrábí v České republice převážně ze dřeva českých jehličnanů při dodržování přísných ekologických předpisů. Výrobní proces splňuje náročná kritéria pro celou řadu certifikací (PEFC, Natureplus, ETA…). Pro opracování komponentů se používá nejmodernější CNC zařízení, které pracuje podle CAD dat, a celý výrobní proces je kontrolován digitálně. Vše se vyrábí v České republice, systém byl vyvinut a ověřen ve Švýcarsku.

Zjistit cenu

Kalkulačka NOVATOP

Spočítejte
si cenu kontstrukce
Vašeho domu
sami!