Montáž

Celý dům je jedna velká stavebnice

Masivní velkoformátové panely NOVATOP se vyrábí na míru v přesných formátech, s vybraným opracováním spojů, s otvory pro okna a dveře a s dalšími individuálními úpravami jako příprava tras pro rozvody či doplnění tepelné a zvukové izolace. Tyto hotové panely jsou expedovány přímo na staveniště, kde se z nich za pomoci jeřábu sestaví během několika hodin celý objekt. Stavět lze přímo z kamionu bez další meziskladovací manipulace. Konstrukce domu se staví na připravenou a odizolovanou základovou desku, k ní se panely připevňují pomocí L profilů. Panely se spojují vruty do dřeva a spojování s ostatními konstrukcemi se provádí pomocí různých druhů stavebního kování.

 

Na obvodové stěny se zvnějšku aplikuje tepelná izolace, konečnou vnější úpravou může být libovolný fasádní systém na bázi systémové fasádní omítky nebo provětrávané zavěšené dřevěné fasády, na střeše jakákoli střešní krytina. Výplně otvorů (okna a dveře) volíte dle požadavků a nároků stavby.

 

V interiéru lze panely NOVATOP ponechat v pohledové kvalitě masivního smrkového dřeva anebo opatřit vrstvou sádrovláknité či sádrokartonové desky, která se pak může libovolně upravit omítkou, obkladem či tapetou. Rozvody a instalace jsou vedeny za vnitřním opláštěním, v případě pohledové kvality jsou již ve výrobě zafrézovány uvnitř komponentů.

 

Podrobný návod k montáži naleznete v souborech ke stažení

Videa z montáží můžete shlédnout v sekci reference.

Zjistit cenu

Kalkulačka NOVATOP

Spočítejte
si cenu kontstrukce
Vašeho domu
sami!