Dřevostavba naživo 1:1!

Klíčová slova: ČR | video | výstavy

Stánek A10 v hale 3 určitě nepřehlédnete…

V samém srdci letošního veletrhu Dřevostavby jsme pro vás postavili skutečnou dřevostavbu 1:1.

Stavební systém NOVATOP tvoří hlavní nosnou celodřevěnou konstrukci domu „Futura Freestyle od Domesi“. Základem materiálového řešení vnitřních povrchů je odhalená nosná konstrukce – NOVATOP je jedinečný v tom, že umožňuje přímé využití pohledové kvality smrkového dřeva jako finálního řešení interiéru (stěny, stropy). Uvnitř takového domu dřevo krásně voní a dodává mu nezaměnitelné kouzlo… Přijďte si prohlédnout dřevostavbu naživo na vlastní oči!
 

Kde? Výstaviště v Praze Holešovicích, hala 3, stánek A10
Kdy? od 24. do 27. února 2011
Těšíme se na Vás!

Dům na výstavišti staví náš Certifikovaný partner    Dřevostavby-MC

Jak stavba probíhala ?

 

Fotodokumentace: Pondělí 21. února

 

 

Úterý 22. února

 

 

 

Středa 23. února

 

 

 

 

 

————————————————————–

Typový dům ale kvalitní architektura
Koncept projektu Futura Freestyle se zrodil ve chvíli, kdy se setkaly představy studia Domesi o inovativním a flexibilním životním prostoru s novou progresivní technologií masivních dřevěných panelů NOVATOP. Tato flexibilita dala domu jeho název – „freestyle“ totiž znamená především variabilní a multifunkční, a tak je možné si vybrat nejen z devíti barevných variant fasády, ale také z šesti alternativ dispozičního řešení… více se dočtete v časopise Dřevo&stavby 1/2011 nebo si celý článek můžete stáhnout zde

V přízemí v sobě dům obsahuje rozměrově i uspořádáním dispozici ne nepodobnou bytu 3+kk. Obytný prostor je však řešen „loftovým“ způsobem a je otevřen až do prostoru pod střechu. Střední trakt obsahuje prostorné zádveří, pracovnu (může sloužit také jako šatna) a centrální jádro s několika možnými verzemi uspořádání. V zadní části domu jsou pak dvě ložnice jako oddělená noční zóna. Základem vnitřního uspořádání je myšlenka přízemního domu, kde je v části půdorysu umožněn růst i do prostoru pod střechou. Jedná se o jakousi vykonzolovanou dřevěnou „maxipolici“, kterou jsme původně uvažovali použít především jako úložný prostor. Postupem času se ukázalo, že může mít více účelů. Po přidání schodiště je ji možné použít jako zavěšenou pracovnu, prostor pro hraní dětí, nebo po rozdělení jako ložnici s oddělným prostorem pro hosty. Dům má pak po započtení této plochy celkovou výměru až 108m2.“ říká architekt Pavel Horák z Domesi.

Publikováno 16.1. 2011

Fotogalerie

Všechny reference

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?