Vydejte se ke kořenům přirozeného bydlení…

Klíčová slova: výstavy
Vydejte se ke kořenům přirozeného bydlení…

stromPokud jste loni zavítali na pražský veletrh Dřevostavby 2012, možná si vybavíte atypickou stavbu v podobě osm metrů vysokého stromu.

Třípodlažní dřevěná expozice NOVATOP inscenovala příběh stromu, který vyrostl v lese, putoval k energeticky šetrnému zpracování a nakonec do stěn obydlí, v němž se prolnul s příběhy jeho obyvatel.

les

Fakt, že panely NOVATOP vyrábíme z masivního dřeva, chceme propagovat i na letošním ročníku Dřevostaveb 2013. Ten na Výstavišti v Praze-Holešovicích proběhne od 21. do 24. února.
Návštěvníkům naší expozice nabídneme skutečný kus přírody — s živými stromy z lesa, špalky místo židlí a unikátní dřevěnou jeskyní.

NOVATOP je úspěšným příkladem, že moderní technologie mohou fungovat v dokonalém souladu s přirozeným životním stylem a šetrností vůči přírodě. Přesvědčte se o tom, až vás z lákadel Dřevostaveb 2013 začnou bolet uši a vy zatoužíte po něčem opravdovém.

Těšíme se na vás v  expozici S15 ve středové hale.

drevena_jeskyne_fakulta_architektury_CVTU_3Sestup do jeskyně je návratem ke kořenům, objevováním prvotního lidského obydlí,“ komentuje své dílo autor, Ing. arch. Marek Pavlas a dodává: „Dřevo je jedním z nejstarších materiálů, který si člověk pro stavbu svého domu osvojil. Dřevěná jeskyně odhaluje původ lidské potřeby chránit se před nepřízní okolního světa.

Projekt dřevěné jeskyně realizoval Marek Pavlas v rámci postgraduálního studia Fakulty architektury ČVUT v Praze. Cílem bylo vytvořit vzorek konstrukce v měřítku 1 : 1 a ověřit jím možnosti a vlastnosti technologie vrstveného dřeva na skutečné stavbě. Architektonické zpracování využívá schopností moderních CNC strojů, kdy převod libovolných tvarů z digitálního modelu do reality je jednoduchý a velmi přesný.

I v letošním roce bude expozici stavět náš certifikovaný partner Dřevostavby MC , který už se s námi pouštěl do různých odvážných projektů. „Letos to vypadá o poznání jednodušeji než v předešlých letech, kdy jsme stavěli dům nebo třípatrovou expozici v rekordním čase. Důraz na detail je ale pokaždé stejný – maximální! A už se na to moc těšíme, protože je to vždy zcela nová zkušenost, která nás všechny posouvá dál stejně jako konstrukční a estetické hranice NOVATOPu,“ komentuje letošní expozici lídr společnosti Martin Novák.

Těšíme se na vás společně v expozici S15 ve středové hale.

————————————————————————-

Informace k veletrhu Dřevostavby 2013
Termín: 21.- 24.2.2013

Místo: Výstaviště Praha – Holešovice

Otevírací doba
Čt – So: 10:00 – 18:00
Ne: 10:00 – 16:00

Vstupné
Celodenní vstupné: 150 Kč
Happy Hour: 120 Kč
Dítě: 20 Kč
Student: 75 Kč

PRŮVODCE VELETRHEM – k dispozici zdrarma na veletrhu

Vstup na veletrh
– vchodem od zastávky tramvaje 12,14, 17
– vchodem od parkoviště uvnitř Výstaviště – u plaveckého bazénu
– vchodem od největšího parkoviště uvnitř Výstaviště – vedle Křižíkova pavilonu C

Publikováno 14.2. 2013

Kam dále

Co je NOVATOP?

Kolik to stojí?